Spausdinti puslapio vidurį
Baigtas įgyvendinti projektas „Kelmės rajono kaimo gyvenamųjų vietovių infrastruktūros kompleksiška plėtra“

 

Baigtas įgyvendinti projektas „Kelmės rajono kaimo gyvenamųjų vietovių infrastruktūros kompleksiška plėtra" Nr. VP3-1.2-VRM-01-R-61-001.

Kelmės rajone, kovo 21 d. įkurtuvėmis Lupikuose, baigtas įgyvendinti projektas „Kelmės rajono kaimo gyvenamųjų vietovių infrastruktūros kompleksiška plėtra" pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių paramos fondų, pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai" įgyvendinimo priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos divertisifikacijai kaimo vietovėse sudarymas".

Į baigtą sutvarkyti buvusį Lupikų vaikų darželio pastatą, kuriame dabar po vienu stogu įsikūrė ir bendruomenė, ir biblioteka, ir kultūros darbuotojai bei kolektyvai, suvažiavo daug svečių, suėjo būrys Lupikų ir aplinkinių vietovių gyventojų. Jaukioje, erdvioje, dar dažais kvepiančioje salėje prireikė atnešti papildomų kėdžių prie jau pastatytų 89, suoliukų. Dalis žmonių liko stovėti koridoriuje. Šventę paskelbė Kelmės kultūros centro varinių pučiamųjų orkestras. Svečiai rekonstruotų namų šeimininkams linkėjo kūrybingo, aktyvaus gyvenimo.Kelmės kultūros centro Lupikų skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Aldona Vaišvilienė džiaugėsi, jog po rekonstrukcijos renginiai galės vykti puikioje salėje. Įrengtu grimo kambariu galės naudotis moterų vokalinio ansamblio "Varsa", mišraus vokalinio ansamblio "Vakarė" nariai, skaitovai vaikai ir vyresnieji, mėgėjai artistai, susibūrę į dramos kolektyvą, folkloro ansamblio dainininkės. Repeticijoms patalpų - į valias. Įrengta ir diskotekų salė jaunimui su atskiru įėjimu, trūksta tik aparatūros.

Erdvioje bibliotekoje telpa ne tik knygų lentynos, tačiau yra ir pastatyti kompiuteriai. "Apie tokias sąlygas anksčiau galėjo svajoti ir Lupikų bei aplinkinių vietovių žmonės, ir darbuotojai", - sakė A. Vaišvilienė.

Kaimui ir jo žmonėms Projekto vadovė Kelmės rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Skardžiuvienė sakė, jog projekto tikslas - gerinti kaimo vietovių gyventojų veiklą, bendruomenės infrastruktūrą, gyvenamąją aplinką. "Džiugu, kad tikslas pasiektas, rekonstravus viešuosius pastatus bei juos pritaikius rajono kaimo gyventojų poreikiams. Įrengtos kompiuterių, sporto užsiėmimų patalpos koncertų salės bei kitos patalpos bendruomenėms. Visi 5 rekonstruoti pastatai naudojami viešajai paskirčiai - teikiamos paslaugos ne tik nagrinėjamų kaimo vietovių gyventojams, bet ir Kelmės miesto gyventojams bei atvykusiems svečiams", - tvirtino D. Skardžiuvienė.Dalis Lupikų buvusio darželio pastato, kuriose įsikūrusi bendruomenė, buvo sutvarkyta anksčiau. Tačiau likusiosios dalies nešildomos, įdrėkusios patalpos pradėjo kelti grėsmę suremontuotai daliai. Centrinei projektų valdymo agentūrai, atsižvelgus į Lupikų ir Vijurkų kaimo bendruomenių, Kelmės kultūros centro ir Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos raštus, pateikti prašymai ir likusiąją pastato dalį pritaikyti kultūrinėms reikmėms, leisti įsigyti reikalingų baldų. Prašymai buvo patenkinti. Rangos darbus už 228, 327 tūkstančius litų atliko UAB "Bilderis" iš Raseinių.

Sutvarkyti ir pastatai, ir aplinkaProjektas "Kelmės rajono kaimo gyvenamųjų vietovių infrastruktūros kompleksiška plėtra" pradėtas vykdyti 2009 metų rudenį - buvo parengti pastatų rekonstrukcijos ir teritorijų prie jų sutvarkymo techniniai projektai bei atliktos jų ekspertizės, vėliau paskelbtas konkursas rangos darbams pirkti. Rangovai darbus baigė 2011 metų vasarą ir rudenį. Pastatai pradėti rekonstruoti beveik vienu metu, pabaigtuves pirmiausia šventė Valpainiai.

Valpainiuose sutvarkytas pastato patalpos - erdvios, jose vietos užtenka ir jauniems, ir vyresniems, jau vyko ne vienas renginys, suėjimas, šventė. Valpainiuose nėra kultūros namų, todėl atnaujintuose bendruomenės namuose valpainiškiai gali tenkinti savo kultūrinius poreikius. Valpainiuose gyvos tradicijos minėti Mindaugo Karūnavimą, švęsti Blynų dieną per Užgavėnes. Pagal projektą buvusį Valpainių pirties pastatą, laimėjusi konkursą, atnaujino ir įrengė P. Račkausko įmonė "Agrotech". Darbų atlikta už daugiau kaip 401 tūkstantį litų. Iš projekto lėšų įsigyti ir stalai, kėdos, minkštasuoliai, kiti reikalingi baldai.

Užvenčio kultūros centrą renovavo ir prie viešųjų erdvių pritaikė UAB "Virdaleka" iš Telšių. Šiam objektui rekonstruoti skirta beveik 800 tūkstančių litų. Tiek užventiškiai, tiek miesto svečiai dabar tvirtina, jog Užventis tapo dar gražesnis, šviesesnis.

Vaiguvoje po vienu renovuotu stogu telpa ir bendruomenė, ir kultūros namai. Darbus atliko UAB ,,Telšių meistras" , UAB ,,Klaista", jų vertė - 404 tūkstančiai litų.

Laikšių kaimo bendruomenės pastatą už tūkstančius litų renovavo UAB "Virdaleka" iš Telšių 292 tūkst.Projekto pabaigtuvės turėjo įvykti anksčiau - 2012 m. pabaigoje. Tačiau papildomi darbai Vaiguvos bendruomenės patalpų antrame aukšte bei Lupikuose terminus pavėlino.

Suremontuotose patalpose jau vyko ne vienas prasmingas, gražus renginys. Pavyzdžiui, pernai surengtas seminaras-mokymai Lupikuose, kuriame dalyvavo žinoma kiaušinių margintoja Virginija Norkienė ir Birutė Imbrasienė, Kulinarijos paveldo fondo vadovė. Neseniai į bendruomenių verslumo skatinimo mokymus Valpainiuose suvažiavo ir aplinkinių bendruomenių atstovai.Bendra projekto "Kelmės rajono kaimo gyvenamųjų vietovių infrastruktūros kompleksiška plėtra" vertė - 4 milijonai 109 tūkstančiai litų. Iš jų rajono savivaldybė skyrė 308 tūkstančius litų, likusios lėšos - iš Europos Sąjungos struktūrinių paramos fondų ir valstybės biudžeto lėšos.

Straipsnio autorė Dalia Karpavičienė

 

Atnaujinto Užvenčio kultūros centro atidarymas
   
Po vienu rekonstruoto buvusio Lupikų vaikų darželio stogu telpa ir bendruomenė, ir biblioteka, ir kultūros namai. Vietos užtenka visiems.

 

Rekonstruoti Valpainių kaimo bendruomenės namai

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Birželis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: