Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Surengti Verslo pusryčiai

Gegužės 5 d. Kelmės rajono savivaldybės administracijos salėje surengti Verslo pusryčiai. Juose dalyvavo rajono savivaldybės vadovai, verslininkai ir savivaldybės administracijos atstovai.

Susitikimą pradėjęs meras Vaclovas Andrulis sakė, kad rajonas atsilieka su naujų įmonių kūrimu ir naujo verslo atsiradimu, todėl reikia žengti žingsnius dėl mokesčių mažinimo naujai ateinantiems verslininkams.

Finansų skyriaus vedėja Vida Sinkevičienė pristatė Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl 2017 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifo nustatymo“ projektą. Sprendimo projektu numatoma nustatyti tokius nekilnojamojo mokesčio tarifus: 0,4 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės juridiniams ir fiziniams asmenims bei 3 procentus nekilnojamojo turto mokestinės vertės juridinių ir fizinių asmenų patalpoms ir statiniams, kurie nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, arba yra apleisti, neprižiūrimi.

Taip pat vedėja supažindino su sprendimų „Dėl žemės mokesčio tarifų ir lengvatų nustatymo 2017 metais“ ir „Dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio 2016 metais“ projektais, kuriais numatoma nustatyti naujus tarifus atsižvelgiant į žemės paskirties/naudojimo būdą ir nustatyti lengvatas tam tikrų kategorijų asmenims.

Savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė kalbėjo, kad naujai ateinančioms įmonėms nereikėtų taikyti apribojimų dėl tam tikro darbo vietų skaičiaus įkūrimo ar konkrečių investicijų. Tarybos sprendimu „Dėl mokesčių lengvatų nustatymo“ būtų atleidžiami savivaldybės biudžeto sąskaita dvejus, trejus ar penkerius metus nuo nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo juridiniai asmenys, pirmą kartą įregistravę veiklą ir tokiam pačiam laikotarpiui – nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėjimo juridiniai asmenys, pirmą kartą įregistravę veiklą, nuomojantys komercinės, pramonės ir sandėliavimo žemės turto grupei priskirtus žemės sklypus, jei sudaryta valstybinės žemės nuomos sutartis ir įregistruota valstybės įmonėje Registrų centre.

Administracijos direktorė pakvietė verslininkus, besidominčius viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės sutartimis, dalyvauti rengiamame susitikime su CPVA atstovais. Tokių partnerystės sutarčių pagrindu rajone numatoma vykdyti keli objektai, tai baseinas prie daugiafunkcio sporto komplekso, paviljonas prekiauti žemės ūkio produkcija, kuriama pramoninė zona prie Tytuvėnų geležinkelio. Taip pat supažindinta su rengiamais investiciniais energetiniais projektais, kurie taip pat numatomi vykdyti pagal privačios partnerystės sutartims, ir su informacija dėl tikslinių studijų finansavimo.

Su pastatų paskirties pakeitimo tvarka verslininkus supažindino Kraštotvarkos, paveldosaugos ir statybos skyriaus vedėjas Rimantas Dobrovolskis.

Savivaldybės administracijos informacija

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: