Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Žaidimai kviečia, moko, augina“

Balandžio 5 d. Kelmės kultūros centre vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų konferencija „Žaidimai kviečia, moko, augina“, kurią inicijavo respublikinio prevencinio projekto „Žaidimai moko“ autorė Gilija Gajauskienė.

Respublikinį projektą „Žaidimai moko“ globoja Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė. Konferencijos organizatoriai: Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, Kelmės r. savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras, Kelmės lopšelis-darželis „Kūlverstukas“, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Į konferenciją susirinko 91 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė iš visos Lietuvos. Konferenciją pradėjo ir nuotaikingą šokį pakvietė sušokti pagrindinė konferencijos organizatorė Gilija Gajauskienė ir Kelmės specialiosios mokyklos mokiniai.

Įžanginėje dalyje viešnias sveikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio direktorė Lilija Paradnikienė ir Kelmės rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Laura Šumskienė.

Plenarinėje dalyje dalyviai klausėsi Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo ugdymo mokytojos, neformaliojo švietimo konsultantės, dr. Birutės Pernaravičiūtės pranešimo „Vaikų kompetencijų ugdymas per įvairias veiklas“.

Pristatyta 30 stendinių pranešimų, jų visų tematika siejosi su žaidimais: ikimokyklinio ugdymo įstaigose įgyvendinami sėkmingi projektai, ugdymo formos netradicinėse erdvėse, vaikų kompetencijų ugdymo galimybės žaidimų pagalba, meninės raiškos priemonių tyrinėjimas ir daugybė kitų. Konferencijos dalyvės pertraukėlės metu keitėsi savo gerąja patirtimi, užmezgė bendradarbiavimo ryšius. Vėliau visi išsiskirstė į edukacines erdves.

Praktinį užsiėmimą „Ugdomieji žaidimai“ vedė dr. Birutė Pernaravičiūtė ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio specialioji pedagogė, logopedė metodininkė Gilija Gajauskienė.

Šiaulių miesto vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ neformaliojo ugdymo mokytoja Armida Baltutytė Bražienė kartu su Kelmės specialiosios mokyklos muzikos mokytoja Vilija Mikalajūne vedė praktinį užsiėmimą „Muzika ir žaidimai“.

Aktyvų užsiėmimą „Sportas ir žaidimai“ vedė Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ kūno kultūros pedagogė Romena Drąsutienė.

Kelmės rajono Liolių pagrindinės mokyklos dailės vyresnioji mokytoja Jolanta Meškauskienė ir Kelmės rajono Tytuvėnų jaunimo mokyklos dailės mokytoja Irma Diminskienė vedė praktinį užsiėmimą „Dailė ir žaidimai“.

Pasibaigus praktiniams užsiėmimams konferencijos dalyviai susirinko refleksijai. Jos metu paaiškėjo, kad praktinė dalis pedagogėms buvo labai naudinga. Tai liudija ne tik žodžiu, bet ir stilizuotame stende bei elektroniniuose laiškuose išsakytos nuomonės. Po renginio organizatoriai sulaukė daug padėkos žodžių ir siūlymų pakartoti praktinių užsiėmimų ciklą, kurie davė daug naudos: išbandyti žaismingi ugdymo metodai, netradicinės ugdymo priemonės, susijusios su vaikų erdvės bei regimojo suvokimo lavinimu.

Straipsnio autorės Gilija Gajauskienė ir Asta Trijonienė
Nuotraukos Neimanto Meškausko


Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: