Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
Korona aktualijos

Dėl COVID-19 pandemijos Kelmės rajono folkloro kolektyvai negali susiburti į ilgamete tradicija tapusią etninę kultūrą puoselėjančią šventę „Graži mūsų šeimynėlė“. Kviečiame žiūrėti šventės istorijos vaizdo fragmentus internetinėje Kelmės kultūros centro „Youtube“ paskyroje. Informacinę vaizdo medžiagą, transliuotą per Šiaulių apskrities televiziją laidose „Labas iš Kelmės“, parengė Rita Ščiglinskienė.

Sausio 25 d. mirė buvęs ilgametis Liolių socialinės globos namų direktorius Stepas Dzimidas.
S. Dzimidas gimė 1942 m. lapkričio 26 d. Kelmės rajono Tytuvėnų seniūnijos Kuršių k. 1950–1959 m. mokėsi Tytuvėnų vidurinėje mokykloje. 1959–1964 m. – Tytuvėnų ŽŪT, 1975–1981 – LŽŪA, kur įgijo mokslinio agronomo specialybę. 1964–1965 m. dirbo „Naujos sodybos“  kolūkio vyriausiuoju agronomu, pirmininko pavaduotoju, 1965–1993 buvo Liolių kolūkio pirmininkas.

Siekiant plėtoti turizmo ženklinimo infrastruktūrą ir užtikrinti turistų bei lankytojų informuotumą apie Šiaulių regiono turizmo maršrutuose ir turizmo trasose esančias lankytinas vietas, įgyvendinant projektą buvo įrengta informacinė turizmo objektų infrastruktūra, kuri padės Lietuvos ir užsienio turistams lengviau orientuotis turizmo trasose ir maršrutuose, suteiks daugiau informacijos apie patrauklias lankytinas vietas ir objektus.

Nuo sausio 25 d. nustatomi tokie pagrindiniai pokyčiai:
plečiamas paveiktų šalių sąrašas (prie pilkų, įtrauktos ir raudonos ES šalys; prie šalių, kuriose nustatytas viruso mutacijų plitimas įtraukta Airija, Danija, JK, Nyderlandai, Brazilija, Izraelis, PAR). Visiems iš paveiktų šalių atvykusiems:
- privaloma turėti tyrimo rezultatą (atliktą 48 val. iki atvykimo arba atlikti atvykus) – iš visų šalių vienodai;

Sausio 25-ąją minima Lietuvos samariečių bendrijos diena. Pirmoji Lietuvos samariečių bendrijos grupė Kelmėje įsikūrė 1991 m. rugpjūčio antroje pusėje ir savo veiklą vykdo iki šiol. Nuoširdžiai dėkojame bendrijos Kelmės skyriui už rūpestį žmonėmis, kuriems reikalinga pagalba ir parama, už socialinių, globos, paramos, integracijos programų vykdymą. Ypač dabar, šiuo sudėtingu COVID-19 ligos pandemijos laikotarpiu, žmonėms reikia žmogiškos šilumos, dalijimosi ir vilties.

Degalinių tinklas „Circle K“ visoje Lietuvoje iki vasario 28 dienos vykdo akciją „Gerumo kava“. Mobiliųjų punktų darbuotojams, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams bei karštosios linijos darbuotojams buvo išdalyta beveik 17 tūkst. nemokamų L dydžio kavos (ar kito karšto gėrimo) puodelių. Prieš keletą dienų Kelmės rajono savivaldybės mobilųjį punktą taip pat pasiekė „Gerumo kava“. Labai džiaugiamės tokia iniciatyva ir dėkojame už dalijimąsi šiluma šiuo nelengvu metu.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia apie paraiškų priėmimą dėl planuojamų įsigyti grynaveislių veislinių gyvūnų pirkimo dalinio kompensavimo. Plačiau

Sausio 22 d. Kelmės rajono garbės pilietis Volfgangas fon Štetenas (Wolfgang von Stetten) mini garbingą 80 metų sukaktį. 2003 m. rajono garbės piliečio vardas profesoriui, daktarui Volfgangui fon Štetenui suteiktas už didelį indėlį ir svarius nuopelnus Kelmės žemės ūkio, ekonominio bendradarbiavimo, švietimo srityse.
Kelmės rajono savivaldybė nuoširdžiai vertina Volfgangą fon Šteteną už ilgametį ryšį su mūsų rajonu, už reikšmingą indėlį į Lietuvos ir Vokietijos kultūrinių ryšių plėtojimą, už paramą vokiečių kalbos mokymui, už pagarbą ir pagalbą mūsų krašto žmonėms. Jubiliejaus proga linkime stiprybės, sveikatos, puikios nuotaikos, kuo didžiausios sėkmės.

Siekdama pagerinti emocinę vienišų žmonių sveikatą karantino metu, trečiadienį Vyriausybė numatė išimtis, kada būtų leidžiama susitikti dviejų namų ūkių nariams. Nuo sausio 21 d. bus leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu, bus sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu švietimo įstaigose. Vyriausybės sprendimas įsigalios sausio 21 d., taigi namuose mokytis sąlygų neturintys vaikai į mokyklas galės grįžti jau šią savaitę.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą, tačiau dėl COVID-19 taip pat patyrė finansinių sunkumų, jau gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo. Standartizuotą prašymo formą įmonės gali teikti per Mano VMI (Mano VMI à Kitos paslaugos à Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas). Nepriklausomai nuo prašymo pateikimo laiko, pagalbos priemonės, patenkinus prašymą, įmonei bus taikomos nuo sausio 1 d.

Kelmės krašto muziejus neseniai įsigijo buvusio Kelmės rajono pedagogo Vytauto Urbiko (1928–2006) archyvą, kurį padovanojo jo dukra Jurga Bardauskienė. Archyvas sudarytas iš trijų dalių: paties V. Urbiko archyvo, jo žmonos, Sąjūdžio Kelmėje organizatorės, Salomėjos Urbikienės, ir mokytojo Juozapo Stasiulaičio archyvo.

Siekiant išsiaiškinti Kelmės rajono savivaldybės gyventojų neformaliojo suaugusiųjų švietimo poreikius Kelmės švietimo pagalbos tarnyba 2021 m. sausio 11–31 d. d. atlieka Kelmės rajono gyventojų apklausą, kokias asmenines kompetencijas norėtų tobulinti.
Anketa anoniminė. Tyrimo rezultatai bus skelbiami tik statistiškai apibendrinti.

Iš anksto dėkojame už atsakymus!

Kelmės „Draugystės“ parke įrengta daugiafunkcė paslaugų stotelė, skirta viešosioms erdvėms. Stotelėje yra oro kompresorius dviračių padangoms, kamuoliams pripūsti, sumontuotos USB jungtys mobiliesiems įrenginiams įkrauti, veikia nemokamas bevielis Wi-Fi interneto ryšys. Nemokamai galima atsisiųsti patinkančią melodiją ir jos klausytis. Energija stotelei renkama saulės fotovoltine baterija.

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: