Spausdinti puslapio vidurį
Pirmasis susitkimas su gyventojais – Lupikuose

Sausio 7–16 dienomis pagal Kelmės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą grafiką vyksta Kelmės rajono savivaldybės mero, savivaldybės administracijos vadovų, tarybos narių susitikimai su  gyventojais. Numatyta susitikti su visų vienuolikos seniūnijų gyventojais, supažindinti juos su numatomu biudžetu, išklausyti problemas.

Sausio 7 d. Lupikų bendruomenės namuose Kukečių seniūnijoje vyko pirmasis susitikimas. Jį pradėjęs Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis sakė, kad pagrindinė mintis lankantis seniūnijose yra 2020 metų biudžetas, kurį rajono taryba turi patvirtinti iki vasario 27 d. Meras informavo, kad 2020 metais planuojamos pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti numatomos 18,1 mln. Eur (pernai buvo 16,6 mln. Eur), t. y. 1 471,0 tūkst. Eur daugiau. Lėšų likučiai sudarys 850,0 tūkst. Eur (pernai – 723,3 tūkst. Eur), t. y. 126,7 tūkst. Eur daugiau. Iš viso pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti su likučiais sudarys 18,9 mln. Eur, t. y. 1,6 mln. Eur daugiau. Tai nėra daug, reikia planuoti realų biudžetą.

Praėjusiais metais darbai nebuvo stabdomi, vykdyti visi projektai, kai kurie tęsiami ir šiais metais. Meras V. Andrulis kalbėjo apie konkrečius darbus, kurie turės būti vykdomi. Tai su švietimu, kultūra, sveikatos priežiūra susiję projektai: reikia galvoti apie Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos vidaus remonto darbus, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Menų mokyklos remontą, apie Tytuvėnų kultūros centrą, pirminės sveikatos priežiūros centrą.

Kalbėta apie kelių asfaltavimo darbus, jų yra gerokai padaugėję, tačiau atsiliekama su žvyrkelių asfaltavimu. Įvardinti konkretūs Kukečių seniūnijos keliai, tai kelias Vidsodyje Piliuko link, kelias Junkilai–Petrališkė.

Kaip sakė meras, formuojant biudžetą prisideda ir papildomų išlaidų: valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymui laipsniškai įgyvendinti, minimaliai mėnesinei algai padidinti (iki 607 eurų), kultūros darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti (0,55 koeficiento), pareiginės algos (atlyginimo) baziniam dydžiui padidinti (iki 176 Eur), verslo plėtros sąlygoms gerinti ir kt. Iš viso papildomos išlaidos sudarys apie 596 000 Eur.

Kukečių seniūnijos seniūnė Kristina Turevičienė supažindino su planuojamais atlikti darbais. Kaip pagrindinę problemą, su kuria susiduria gyventojai, seniūnė įvardijo kelių būklę. Numatomi kelių lyginimo, žvyravimo, asfaltavimo darbai, kaip ir kiekvienais metais, aktualu tvarkyti griovius, šienauti pakeles. Seniūnijai labai aktualu turėti didesnį traktorių. Esamas yra per mažas, todėl tenka pirkti daugiau paslaugų. Kai kuriose seniūnijos gyvenvietėse reikia keisti senus šviestuvus, kaip visada kyla problemų dėl palaidų šunų, dėl socialiai nedraustų asmenų.

Mero pavaduotojas Egidijus Ūksas kvietė seniūniją dalyvauti konkurse savivaldybės nominacijai „Metų darbas“ laimėti. Pateikusi svarbią iniciatyvą seniūnija turi galimybę laimėti 5 tūkst. eurų. Su savivaldybės administracijos darbu trumpai supažindino administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, apie darbą komitetuose, komisijose, medicinos paslaugų teikimą gyventojams kalbėjo susitikime dalyvavę tarybos nariai Stasys Lekšas, Kęstutis Bilius, Ramūnas Baranauskas, Zenonas Mačernius, Regina Musneckienė, Janina Skeberdienė. Su gyventojais susitiko ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato viršininkas Dalius Prakuraitis.

Savivaldybės administracijos informacija
Nuotr. Vaidos Sutkienės

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: