Spausdinti puslapio vidurį
Paminėtas Šedbarų kaimo kapelos veiklos 60-metis

Spalio 26 d. į Šedbarus sugužėjo gausus būrys liaudiškos muzikos gerbėjų ir svečių. Savo muzikine veikla seniausia rajone tituluojama Šedbarų kaimo kapela šventė veiklos 60-metį. Jubiliejinį renginį „Kai linksmoji kapela užgros“ režisavo ir vedė bei scenografiją jam sukūrė Tytuvėnų kultūros centro režisierė Andrėja Gričiutė.

Sveikindama su gražia veiklos sukaktimi, A. Gričiutė pasidžiaugė, kad rengdama šventės scenarijų galėjo remtis dar Šedbarų kaimo kapelos 45-mečiui išleista knygele, kurią tuomet sudarė ir informaciją jai surinko buvusi Šedbarų bibliotekos darbuotoja Dalia Galbuogienė. Išsaugota ir užfiksuota kolektyvo istorija vakaro metu ne kartą leido pacituoti kapelos įkūrėjo, smuikininko ir ilgamečio kultūros darbuotojo Jono Bandžiuko mintis, prisiminti veiklos akimirkas ir žmones, kuriuos vienijo ir iki šiol tebevienija muzika bei daina.

Renginio metu buvo pakalbintas ne vienas, savo veikla prisidėjęs prie Šedbarų kaimo kapelos kolektyvo būrimo, stiprinimo, jo repertuaro kūrimo ir pasirodymų klausytojams organizavimo. Šventėje dalyvavęs buvęs kapelos vadovas, muzikos mokytojas Rimantas Levickas prisiminė, kaip kartą ruošiantis koncertui reikėjo parūpinti pučiamąjį instrumentą, kurio kolektyvas neturėjo. Meno vadovas tuomet „dėl švento reikalo“ pėsčiomis nukulniavo iki kaimyninio rajono Šiaulėnų miestelio ir iš ten parsinešė triūbą, mat, trauka muzikai ir dainai buvo tokia stipri, kad tai padaryti nebuvo sunku.

Prieš du dešimtmečius kapelai pradėjęs vadovauti ir iki šiol šiam kolektyvui tebevadovaujantis Stasys Butkus, prisimindamas praėjusios veiklos metus, džiaugėsi savo kolektyvu. Su juo muzikuojant išlieta nemažai sūraus prakaito, dalintasi sėkme ir džiaugsmais, dalyvauta įvairiuose koncertuose, atrankose, varžytuvėse, kaip antai „Ant rubežiaus“, „Grok, Jurgeli“ ir daugelyje kitų.

Šedbarų kaimo kapelos sudėtis ne kartą keitėsi, į kolektyvą įsiliedavo nauji dalyviai, tačiau kaip mūras iki pat šiol kapeloje muzikuoja ilgamečiai atlikėjai Liucija Kelpšienė, Linas Balsys, Stasys Butkus. Kapelos senbuviai džiaugiasi ir naujais atlikėjais – Vilija Vaičiene ir Arvydu Čiužausku. Smagu jiems kolektyve matyti ir jaunus veidus – Dovilę Raugalaitę bei Arminą Snitkų.

Žiūrovams, kapelos palaikytojams, buvusiems ir esamiems kapelos muzikantams skirto koncerto metu skambėjo dainos ir iš ankstesnio šio kolektyvo repertuaro, ir naujos kapelos atliekamos melodijos. Sutrenkta buvo ir ne kartą klausytojus džiuginusi tradicinė žemaičių polka.

Sukakties proga Šedbarų kaimo kapelos kolektyvą gražiais žodžiais pasveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Sonata Venckienė, atvežusi ir rajono mero Vaclovo Andrulio padėką. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Irenos Janušienės padėkos buvo skirtos jau minėtiems atlikėjams L. Kelpšienei ir L. Balsiui.

Į renginį atvykęs Šaukėnų kultūros centro meno vadovas Algirdas Raubickas, beje, savo muzikanto karjerą pradėjęs Šedbarų kapeloje, kolektyvui įteikė Šaukėnų kultūros centro direktoriaus Martyno Dzimido padėką. Sveikinimo žodžiai skambėjo ir iš Pabradės atvykusio buvusio kapelos muzikanto Algio Akambako, Šedbarų pradinės mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus Ramūno Sadausko, Tytuvėnų apylinkių seniūno Valdo Ivanausko, bendruomenės pirmininkės, kurios parengto projekto dėka ši kaimo kapela galėjo pasipuošti naujais rūbais, Dianos Karpinienės lūpų.

Kapelos vardu kalbėjęs jos vadovas Stasys Butkus dėkojo visiems, kurie prisidėjo prie šio renginio bei Šedbarų kaimo kapelos galimybių atsiskleisti, koncertuoti tiek šedbariškiams, tiek  kitoms auditorijoms. Vadovas jubiliejaus proga apie savo kolektyvo veiklą susuko net filmuką, kurį, skanaudami šventinį tortą, pažiūrėti galėjo ir vakaro dalyviai.

Informaciją parengė Dalia Galbuogienė
Nuotraukos Vaclovo Liubino

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Birželis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: