Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
NVO sektoriaus galimybės teikti viešąsias paslaugas savivaldybėje

Nevyriausybinių organizacijų (NVO) informacijos ir paramos centro direktorius Martinas Žaltauskas ir valdybos pirmininkas Ričardas Diržys liepos 2 d. savivaldybėje vykusioje diskusijoje pasidalijo informacija apie Lietuvos savivaldybių patirtį perduodant dalį savivaldybėse teikiamų viešųjų paslaugų nevyriausybinėms organizacijoms (NVO).

Susitikime dalyvavo savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, savivaldybės tarybos nariai, administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė, seniūnijų seniūnai, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir specialistai, rajono savivaldybės NVO tarybos nariai bei įvairių NVO atstovai.

Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras rengia rekomendacijas savivaldybėms dėl viešųjų paslaugų perdavimo NVO sektoriui. Centro atstovai diskusijos metu priminė, kad viešąsias paslaugas teikia biudžetinės ir viešosios įstaigos, valstybės ar savivaldybių kontroliuojamos įmonės tam, kad patenkintų visuomenės narių poreikius socialinės, švietimo, mokslo, kultūros, sporto ir kitose srityse. Vis dėlto Lietuvos Respublikos strateginiuose dokumentuose bei kai kuriuose įstatymuose įtvirtinta politinė valia valstybės institucijoms atsisakyti joms nebūdingų funkcijų bei įtvirtinta kryptis, kad daugelį viešųjų paslaugų geriausiai gali teikti nevalstybinis sektorius, apimantis nevyriausybines organizacijas, socialinį bei tradicinį verslą, bendruomenes ir kt. Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“10 numato, kad „viešasis sektorius turėtų teikti tik tas viešąsias paslaugas, kurių negali teikti NVO, bendruomeninės organizacijos ir verslo įmonės“. 2014–2020 metų nacionalinės pažangos programa11 teigia, kad iki 2020 m. ne mažiau kaip 15 proc. savivaldybių viešųjų paslaugų turi būti perduota bendruomenėms, NVO ar privačiam sektoriui. Nauji viešųjų paslaugų teikėjai gali būti steigiami tik tais atvejais, kai kiti teikėjai viešųjų paslaugų neteikia arba negali gyventojams jų teikti ekonomiškai ir geros kokybės.

Diskutuota, ar mūsų rajone NVO yra pasirengusios teikti kokybiškas paslaugas, ar yra lyderių, pasirengusių mesti iššūkį biudžetinėms įstaigoms. NVO informacijos ir paramos centro valdybos pirmininkas R. Diržys kalbėjo, kad ateityje biudžetinėms įstaigoms švietimo, kultūros, sporto ir socialinių paslaugų teikimo reikėtų atsisakyti. Jis informavo, kad savivaldybės iš NVO švietimo, kultūros, sporto ir socialines paslaugas galėtų pirkti pagal Viešųjų pirkimų įstatymo straipsnį, numatantį rezervuotas sutartis. NVO informacijos ir paramos centro atstovai pateikė įvairių Lietuvos savivaldybėse NVO sektoriaus viešųjų paslaugų teikimo pavyzdžių.

Ši diskusija iškėlė daug klausimų:  koks yra paslaugų perdavimo tikslas, kokiais būdais tai padaryti, kuo toks paslaugų perdavimas galėtų pasitarnauti visuomenei, pačioms viešojo sektoriaus institucijoms ir įstaigoms.

Informaciją parengė Dalia Skardžiuvienė

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: