Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Konsultacijos dėl mažmeninės prekybos reglamentavimo

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija kviečia valstybines institucijas, verslą ir jį atstovaujančias asociacijas bei organizacijas, investuotojus ir kitus suinteresuotus asmenis dalyvauti viešose, Europos Komisijos paskelbtose konsultacijose dėl mažmeninės prekybos reglamentavimo.

Šiomis konsultacijomis siekiama išsiaiškinti visuomenės nuomonę dėl mažmeninės prekybos reglamentavimo, t. y. kokį poveikį mažmeninei prekybai ir jos reglamentavimo sistemai daro didėjanti elektroninės prekybos svarba ir kintantys vartotojų įpročiai bei kokios yra ES mažmeninės prekybos rinkos integracijos galimybės ir kliūtys.

Šiuo metu mažmeninės prekybos sektoriuje vyksta esminiai pokyčiai – sparčiai vystosi elektroninė prekyba, o tai lemia ne tik vartotojų apsipirkimo įpročių pokyčius (galimybė internetu apsipirkti bet kada, naudojantis toli nuo gyvenamosios vietos esančiomis interneto svetainėmis), bet ir šio sektoriaus aplinkos kaitą.

Tendencijos rodo, kad ateityje mažmeninė prekyba bus vykdoma įvairiais kanalais – tiek internetu (specializuotose internetinėse parduotuvėse arba per internetines platformas), tiek ne internetu. Kita tendencija – atsiranda platformos, kuriose mažmenininkai gali pardavinėti savo prekes internetiniuose prekybos centruose. Kai kurios iš tokių platformų ne tik teikia virtualaus prekybos centro paslaugas, bet ir pardavinėja savo produktus, taip tiesiogiai konkuruodamos su savo klientais mažmenininkais. 

Europos Komisijos paskelbtos konsultacijos sudarys galimybę sužinoti suinteresuotųjų šalių nuomonę dėl kylančių sunkumų, susijusių su mažmeninės prekybos reglamentavimu valstybėse narėse. Šių viešų konsultacijų tikslas – įgyvendinant Bendrosios rinkos strategijoje nurodytus tolesnius veiksmus sužinoti suinteresuotųjų subjektų nuomonę, kad būtų nustatyti gerosios praktikos pavyzdžiai mažmeninės prekybos sektoriuje.

Konsultacijos bus tęsiamos iki š. m. spalio 8 d. Konsultacijų klausimyną galite užpildyti internete: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Public_consultation_retail_regulations_2017?surveylanguage=LT ir http://ec.europa.eu/info/consultations/public-consultation-retail-regulations-multi-channel-environment_lt.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Ūkio ministerijos Pramonės ir prekybos departamento Vidaus prekybos politikos skyriaus vyriausiąją specialistę Ievą Žaunierienę tel.: 8 706 64607, el. p. ieva.zaunieriene@ukmin.lt.

 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: