Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Kelmėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo viceministras

Gegužės 12 d. Kelmės rajono savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento Jaunimo skyriaus vedėja Jolanta Sakalauskienė, Jaunimo reikalų  departamento direktorius Vydūnas Trapinskas. Susitikime su rajono savivaldybės meru Vaclovu Andruliu, savivaldybės administracijos direktore Irena Sirusiene, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Stasiu Jokubausku, Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoju Eugenijumi Jafimovu ir savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Vaida Samušiene diskutuota apie jaunimo politikos stiprinimą vietos lygmeniu.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis domėjosi pagrindiniais šiuo metu savivaldybėje įgyvendinamais jaunimo politikos uždaviniais. V. Samušienė svečius supažindino su jaunimo veikla rajone, veiklos prioritetais, pateikė bendrą informaciją apie jaunų žmonių savivaldybėje skaičių, jaunimo organizacijas, neformalias grupes ir jų veiklą. Šiemet vienas didžiausių iššūkių Kelmės rajono savivaldybėje yra suorganizuoti nacionalinį renginį „Jaunimo vasaros akademija“ dvidešimčiai savivaldybių, išreiškusių norą jame dalyvauti.

Aptariant jaunimo politikos stiprinimo vietos lygmeniu perspektyvas, plačiau pažvelgta į  savivaldybės administracijos prioritetus jaunimo politikos srityje 2017 m., t. y. į Jaunimo reikalų tarybos veiklos plėtojimą, mobilaus darbo su jaunimu plėtrą. Koordinatorė kalbėjo, kad mobilus darbas yra naujiena, jis galėtų tapti puikia reklama savivaldybei, kad rajono politikai gautų žinių apie jaunimo gyvenimą ir veiklą kaime. Koordinatorės manymu, tai paslauga, kuri skatintų jaunimą likti kaime. 2017 m. reikėtų daug dėmesio skirti naujų jaunimo erdvių paslaugų, darbo su jaunimu formų plėtrai bei jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimui savivaldybėje. Pastarasis klausimas domino ir jaunimo reikalų departamento direktorių V. Trapinską, kuris pasidžiaugė gerais Kelmės jaunimo garantijų iniciatyvos „Atrask save“ projekto įgyvendinimo rezultatais.

Viceministras domėjosi, kaip rajone yra aktyvinamos jaunimo organizacijos, kaip jų veiklos yra skatinamos, ar rašo organizacijos projektus, ar dalyvauja nacionaliniuose konkursuose, kaip reikia sulaikyti jaunimą, kad jis neišvyktų svetur? Koordinatorė kalbėjo, kad sulaukia nemažai paraiškų, 2016 m. buvo iš dalies finansuota 17 projektų.

Savivaldybės administracijos direktorės Irenos Sirusienės manymu, remti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas išties reikalinga ir naudinga, nes taip užtikrinama jaunimo organizacijų veikla. Jaunimas turėtų būti aktyvesnis, norėtųsi sulaukti idėjų, iniciatyvų ir iš paties jaunimo, ir iš darbuotojų, dirbančių su jaunimu.

Svečiai domėjosi, kaip reikia sulaikyti jaunimą, kad jis liktų rajone. Pasak mero Vaclovo Andrulio, jaunimu savivaldybėje išties rūpinamasi – yra atvira jaunimo erdvė, greitai atsidarys daugiafunkcis sporto kompleksas, numatoma statyti ir baseiną, jaunimas gali naudotis aikštelėmis prie mokyklų, bendruomenės namuose kaimo jaunimas turi galimybes praleisti laiką ir dalyvauti įvairiose bendruomenių rengiamose veiklose. Sulaikyti jaunus žmones rajone nėra lengva.

Po diskusijos svečiai trumpam užsuko į Kelmės jaunimo erdvę, pabendravę su jaunimo darbuotojais  vizitą pratęsė inovatyvioje erdvėje „Jie“, kur susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos Kelmės rajono mokinių savivaldos informavimo centro bei jaunimo organizacijų atstovais. Susitikimo dalyviai, padėkoję vieni kitiems už išsakytas mintis, sutarė bendradarbiauti formuojant ir įgyvendinant kryptingą jaunimo politiką.

Jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Samušienė

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: