Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atstovai apsilankė Kelmėje

Kelmės rajono savivaldybėje lankėsi nacionalinės saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atstovai su ekspertų komanda: Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Aira Mačėjienė, Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė, Valstybinio psichikos sveikatos centro Priklausomybės ligų skyriaus vedėja Aurelija Čepulytė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė, NVO Vaikams konfederacijos vadovė Elena urbonienė,  VšĮ Asmenybės brandos centro psichologė Aurelija Lingienė.

Susitikime, kuriame siekta išklausyti Kelmės rajono savivaldybės socialines problemas, dalyvavo  rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, pavaduotoja Danutė Genutienė, Socialinės paramos skyriaus, VTAS, švietimo, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, savivaldybės gydytoja, ligoninės, PSPC, Psichikos sveikatos centro, Visuomenės sveikatos biuro, policijos, probacijos tarnybos, darbo biržos atstovai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, Liolių ir Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnai, taip pat Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos bei Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitetų nariai.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė susitikimo svečiams ir dalyviams pristatė Kelmės rajono socialines paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir vaikams.

Administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės rajono savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupės koordinatorė, supažindino, kaip rajone vykdoma savižudybių prevencija. Rajono problemas bandoma spręsti ir rezultatai jau yra matomi. Už tai savivaldybės administracija yra sulaukusi palaikymo ir pagyrimo žodžių.

Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Aira Mečėjienė pristatė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinio saugumo kampanijos tikslus. Kaip didžiausios socialinės problemos įvardintos smurtas, nelaimingi vaikai, priklausomybės ir savižudybės. Siekiama, kad kiekvienas žmogus nebūtų abejingas tam, kas vyksta aplink, kad žinotų, kaip padėti sau ir kitiems, kur kreiptis pagalbos. Reikia žmonėms teikti kasdienes jiems reikalingas paslaugas, sustiprinti vietos bendruomenes, stiprinti nevyriausybinį sektorių. Norint padėti žmogui kovojant su priklausomybėmis, būtina užtikrinti visus sėkmingo gydymo ciklus – motyvaciją, prevenciją, gydymą, reabilitaciją ir integraciją į bendruomenę.

Diskutuota apie rajono padėtį, dalintasi mintimis apie motyvacijos keistis trūkumą, apie kodavimo metodo turintiems priklausomybes taikymo nepakankamą efektyvumą, mokymąsi parinkti ir taikyti įvairius efektyvius metodus įvairiose stadijose. Kovojant su priklausomybėmis labai svarbus visų institucijų bei bendruomenės, kurioje šeima gyvena, įsitraukimas. Reikia į problemą pasižiūrėti kompleksiškai, sutelkti institucijas bendram darbui.

Savivaldybės administracijos informacija

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: