Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Lietuvos penktokai jau įvaldė kompiuteriukus: nuo grojančių laiptų iki išmanių apyrankių


Pirmieji penktokų mokslo metai su mikrokompiuteriais „BBC Micro:bit“ finišuoja. Juos nemokamai gavo per 20 tūkst. moksleivių visoje Lietuvoje, o šiandien pirmojo nacionalinio kompiuteriukų konkurso finale jaunieji kūrėjai parodė ką išmoko. Penktokai, pasitelkę kompiuteriukus, privertė groti laiptus, skaičiavo žingsnius, išmaniai minėjo Lietuvos valstybės šimtmetį ar net matavo savo reakcijos laiką.

„Smagiausia matyti, kad kompiuteriukai nenugulė į stalčius, bet yra aktyviai naudojami ir tikrai padeda tiek vaikams, tiek jų mokytojams susipažinti su programavimu. Tą įrodė ir puikiai konkursui realizuotos penktokų idėjos. Tuo pačiu džiaugiamės aktyviu verslo bei visų šalies gyventojų indėliu, renkant lėšas kompiuteriukų dalyboms – šiemet šiai iniciatyvai surinkome daugiau nei 250 tūkst. eurų“, – teigia projekto „Kompiuteriukai vaikams“ vadovė Viltautė Žvirzdinaitė.

Visos norinčios Lietuvos penktokų klasės balandį ir gegužę dalyvavo pirmuosius mokslo metus su kompiuteriukais vainikavusiame nacionaliniame konkurse. Savo nuožiūra penktokai rinkosi vieną iš trijų kategorijų (Lietuvos šimtmetis; pagalbininkas mokykloje; pagalbininkas sporte ar kitose kasdienėse srityse) ir, pasitelkę kompiuteriuką „BBC Micro:bit“, kūrė ją atitinkantį išmanų sprendimą.

Dešimt geriausiai pasirodžiusių komandų šiandien pristatė savo darbus gyvai specialiai „Kompiuteriukai vaikams“ komisijai. Po balsavimo buvo nuspręsta, kad kategorijoje „Lietuvos šimtmetis“ įdomiausią idėją pristatė Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai, sukūrę 5-oko laišką Lietuvai. Geriausią pagalbininką sukūrė Vilniaus Baltupių progimnazijos mokiniai, sukonstravę „Micro:bit“ išmaniąją apyrankę, o geriausią pagalbininką sporte ar kitose kasdienėse srityse pristatė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija, sukūrusi žaidimą, tobulinantį jūsų reakcijos laiką. Konkurso komisija nusprendė suteikti ypatingą prizą ir komandai iš Utenos Vyturių progimnazijos, kuri kartu su mokytoju Linu Vaitiekėnu sukūrė muzikinius laiptus.

„Esame maloniai nustebę, kokių nuostabių idėjų kilo mūsų penktokams ir kiek daug galima padaryti su tokiu mažu ir iš pirmo žvilgsnio paprastu daiktu, kaip kompiuteriukas. Tai puikus įrodymas, kad mūsų mokyklos pilnos gudrių vaikų, kuriems tereikia suteikti reikiamus įrankius, kūrybinę laisvę ir laukti netikėtų sprendimų“, – sako Pranas Kuisys, projekto pagrindinės rėmėjos „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.

Šiemet penktokams buvo išdalinta ne tik per 20 tūkst. kompiuteriukų, bet ir pravesta beveik 150 kūrybinių dirbtuvių moksleiviams ir jų mokytojams visoje Lietuvoje. Kitais mokslo metais „Kompiuteriukai visiems“ savanoriai kartu su Ugdymo plėtotės centro atstovais, leidykla „Šviesa“ ir kitomis švietimo įtaigomis dar daugiau laiko skirs darbui su mokytojais, dabartinių penktokų (būsimų šeštokų) įgūdžiams tobulinti.

Projektą palaiko „Bitė“, „Barclays“, „Nasdaq“, „Unity“, „Danske Bank“, Vilniaus universitetas ir kitos organizacijos. Be to, leidykla „Šviesa“ pagelbėjo rengiant lietuvių, matematikos ir informatikos projektus, kuriuos penktokai gali įgyvendinti naudodami kompiuteriukus.

Apie mikrokompiuterius ir „Kompiuteriukai vaikams“

Mikrokompiuteriai – nedidelės mikroschemos, kurios gali virsti į išmanų skaičiuoklį, žingsniamatį, daugybos lentelę ir kitus įdomius projektus. Tiesa, prieš tai vaikai turi nesudėtingoje aplinkoje užrašyti komandas, kaip kompiuteriukas turėtų veikti. Tokiu būdu jie mokosi ne tik programavimo, bet ir loginio mąstymo bei kūrybiškumo.

Iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ tikslas – Lietuvos penktokams išdalinti po „BBC micro:bit“ mikrokompiuterį ir taip paskatinti moksleivius susipažinti su technine kūryba ir programavimu. Panašios iniciatyvos jau įvyko Jungtinėje Karalystėje, JAV, Singapūre, Suomijoje, Šri Lankoje ir kitose šalyse. „Kompiuteriukai vaikams“ Lietuvoje palaiko savivaldybės, įvairios bendrovės, organizacijos ir gyventojai. Daugiau informacijos apie iniciatyvą galima rasti tinklalapyje www.kompiuteriukai.lt

 

                                                 Kontaktai:

   Viltautė Žvirzdinaitė

Tel: +370 662 13659

press@kompiuteriukai.lt

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Komentarų sąrašas
komentarų nėra
Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: