Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
20-toji suaugusiųjų mokymosi savaitė Kelmėje: pamoka kitaip „Kražantės“ progimnazijoje

Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ metu lapkričio 20 d.  Suaugusiųjų mokymo centras kartu su „Kražantės“ progimnazija organizavo renginį „Pamoka kitaip“: seneliai ir anūkai mokėsi kartu.

Trečiojo amžiaus universiteto studentės: Meilutė Masalskienė, Irena Vileikienė, Levonė Enzelienė, Vida Valantiejienė – vedė pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos ir  matematikos pamokas 2a ir 3b klasėse (mokytojos Milda Bagdonavičienė ir Lina Šimkevičienė). Nors mokytojos pamokų metu buvo kartu su „naujomis mokytojomis“, mokiniai puikiai priėmė jų dėstymą ir džiaugėsi, kad pamoka buvo kitokia.

Ketvirtoji pamoka buvo dar įdomesnė: sportavo minėtų klasių mokiniai ir TAU sveikatos fakulteto mankštos studijos studentės. Kaip teisingai treniruotis, daryti mankštą, rodė VšĮ Sporto centro trenerė Reda Zubavičienė.

O penktąją pamoką TAU studentams vedė patys mokiniai. Artėjant didžiosioms metų šventėms, jie mokė senjorus, kaip iš įvairių medžiagų pagaminti vieną iš šios šventės simbolių – angelą. Močiutės buvo sužavėtos begaliniu anūkų noru padėti, o anūkai – močiučių kruopštumu. Galutiniu rezultatu visi buvo labai patenkinti.

Dalykinėje sistemoje tik lietuvių kalbos pamoka buvo kitaip. Štai kaip apie ją atsiliepia Alma Paulauskienė, „Kražantės“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, 2019 metų Mokytoja:

„Labai džiugu, kad turėjau galimybę dalyvauti Kelmės SMC akcijoje „Pamoka kitaip. Mokymasis kartu: vaikai, tėvai, seneliai“, kuri vyko Lietuvos suaugusiųjų mokymosi savaitės metu. Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje lankėsi Trečiojo amžiaus universiteto studentė, buvusi lituanistė ir mokyklos direktorė Jadvyga Korsakienė. Ji 5a ir 5b klasių mokiniams vedė tautosakos pamoką „Anekdotai“. Savaitę prieš būsimas pamokas susipažinome, suderinome pamokos struktūrą, kiek ir kokios pagalbos reikės iš manęs. Ponia Jadvyga penktokus taip pat stebėjo ir prieš būsimas pamokas bei pasidžiaugė jų kultūringumu, mandagumu. Nuo pirmosios pamokos minutės pajutau, kad pamoką mano mokiniams veda buvusi profesionalė – ji buvo puikiai pasirengusi, apgalvojusi visas detales, suteikė reikiamą dėmesį specialiųjų poreikių mokiniams, taip pat mokytoja turėjo pasiruošusi ir papildomų užduočių, jei jų pritrūktų. Užbūrė mokytojos ramumas, malonus atsakinėjimas į mokinių klausimus, šypsena. Vaikai buvo aktyvūs, į mokytoją žvelgė su pagarba. Pamokoje buvo momentų, kai pagalvojau, kad aš galbūt to būčiau nepasakiusi, neakcentavusi. Buvo labai įdomu stebėti tarsi iš šalies savo mokinius (nes mano dalyvavimas pamokoje buvo minimalus), taip pat pagalba man buvo ir ta, jog šioms pamokoms reikėjo mažiau ruoštis. Esu dėkinga šiai mokytojai už pasidalijimą savo žiniomis, kurių ji turi ne tik dalykinių. J. Korsakienė yra viešėjusi ir susipažinusi su Suomijos ir kitų šalių švietimo ypatumais, tad per pertraukas mes labai turiningai pabendravome. Nustebino vienas nedrausmingas mokinys, kuris netikėtai pamokos pabaigoje tarė naujajai mokytojai ačiū už pamoką. Ir aš prisijungiu prie šios nuoširdžios vaiko padėkos“.

Idėjos iniciatorė SMC direktorė Diana Razminienė už idėjos priėmimą ir palaikymą nuoširdžiai dėkoja „Kražantės“ progimnazijos direktorei Laimai Simėnienei ir mokytojoms Mildai Bagdonavičienei, Linai Šimkevičienei ir Almai Paulauskienei, už kūrybiškumą vedant pamokas –  Meilutei Masalskienei, Irenai Vileikienei, Levonei Enzelienei, Vidai Valantiejienei, Jadvygai Korsakienei, Redai Zubavičienei. Ir ypač AČIŪ „Kražantės“ mokiniams!

                                                      Kelmės r. savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: