Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Dovana gabiesiems Kelmės rajono mokiniams

Ankstyvą gruodžio 27-osios rytą 44 rajono mokytojų ir gabiųjų mokinių grupė už nuopelnus garsinant savo mokyklas rajone ir respublikoje išvyko į pažintinę-edukacinę kelionę į Varšuvą aplankyti Varšuvos Koperniko mokslo centrą, senamiestį, Kultūros ir mokslo centrą ir Karalių rūmus. Jau kelionės į Varšuvą metu kelionių organizatoriaus „Kelionių centras“ gidės L. F. Jonaitienės dėka prisiminėme Lenkijos istoriją, sąsajas su Lietuva, sužinojome apie šalių bendrystės ryšius ir skirtumus, įvairias abiejų šalių istorijos peripetijas. 2018 m. Lenkija, kaip ir Lietuva, šventė Nepriklausomybės šimtmetį, tai rodė užrašai (Warszawa Stolica Wolności 1918–2018) prie kalėdinės eglės, esančios senamiesčio pagrindinėje aikštėje ir kiti organizuojami šventiniai renginiai. Verta paminėti, kad 1980 m. Varšuvos senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip naujai  po Antrojo pasaulinio karo atgimęs miestas. Jo pavadinimas šifruojamas „karą matė“ (ang. Warsaw).

Bevaikščiodami pro kalėdinį, tačiau lietingą Varšuvos senamiestį nepraradome smalsumo. Aplankėme įspūdingą Turgaus aikštę su undinės skulptūra, kur vyko kalėdinis mugių šurmulys, gotikinę Šv. Jono Katedrą, matėme Žygimanto III Vazos atminimui skirtą koloną bei A. Mickevičiaus paminklą. Matėme degančią Amžinąją ugnį nežinomam kareiviui. Prie jos visą parą budi kas valandą besikeičianti garbės sargyba. Turėjome galimybę pamatyti, kaip tai vyksta. Stabtelėjome ir prie Lenkijos Parlamento ir Prezidentūros.

Sušlapę, bet laimingi pasiekėme Mikalojaus Koperniko muziejų – mokslo centrą, kuriame tarsi patenki į lankomiausią pasaulio vietą: ekspozicijų salės pilnos vaikų, moksleivių ir suaugusiųjų. Čia galima eksperimentuoti, pažinti ir stebėti įvairius tiksliųjų ir gamtos mokslų procesus, fizikinius reiškinius, taip pat yra galimybė susipažinti ir įvertinti emocinį intelektą, baimės lygį ir kitas psichologines paslaptis. Centre gausi inžinerinių projektų kolekcija, gausu mokslinių darbų, kurie įvertinti Nobelio premija, veikia laboratorinių darbų dirbtuvė, galima išklausyti specialistų paskaitų. Centro veikla ir ekspozicija visiems lankytojams leidžia patenkinti savo smalsumą.

Sutemus vykome prie aukščiausio pastato Varšuvoje, miesto simboliu tapusio Kultūros ir mokslo rūmų (Pałac Kultury i Nauki). Trisdešimtame pastato aukšte (114 m aukštyje) įsikūrusi apžvalgos aikštelė, iš kurios galėjome pasigrožėti panoraminiu Varšuvos vaizdu.

Paskutinę kelionės dieną aplankėme Karalių rūmus. Juose ne tik grožėjomės po karo atkurtu interjeru, rūmų salėmis, Jano Mateikos, Canaletto, Rembranto ir kitų dailininkų tapybos darbais, bet ir sužaidėme gidės Laimos pristatytą edukacinį žaidimą, ieškodami atsakymų į Lietuvos ir Lenkijos susijusios istorijos klausimus. Rajono moksleiviai mėgino atsakyti į visus užduotus klausimus, o jei žinių pritrūkdavo, kai kuriems pasitaikė galimybė susikalbėti su muziejaus darbuotojais. Mėginant susikalbėti ir rusiškai, ir angliškai, mokiniams atsakymus pavyko išpešti, buvo įdomių ir juokingų momentų. Šį kartą pasisekė Jono Graičiūno gimnazijos gimnazistų Monikos, Evelinos, Jūniaus, Justo ir Pauliaus komandai. Jie surinko daugiausiai taškų ir buvo apdovanoti saldžiu prizu. Po apsilankymo muziejuje mūsų autobusas pajudėjo Lietuvos link. Visą kelionės namo laiką skambėjo linksma muzika ir dainos.

Už galimybę pamatyti kaimyninę šalį Lenkiją, jos sostinę Varšuvą ir lankytinus objektus nuoširdžiai dėkojame Kelmės rajono savivaldybės administracijai, jos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui ir vyriausiajai specialistei Daivai Stonienei. Ši edukacinė kelionė praturtino mokinių pasaulėžiūrą, žinias ir patirtį. Būtų malonu, kad kuo daugiau Kelmės rajono mokinių galėtų aplankyti netolimas kaimynines šalis, pasisemtų istorinių, gamtamokslinių ir įvairių kitokių žinių ne tik iš vadovėlių.

Tadas Kasparas, Kelmės r. Tytuvėnų gimnazijos IVga klasės gimnazistas
Irina Kasparienė, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytoja

Nuotraukų autorės: Tytuvėnų gimnazijos mokytoja Laima Švilpienė
ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytoja Irina Kasparienė

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: