Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Gyventojams
Išrūšiuotos atliekos surenkamos tinkamai

Informacijos daugėja, tačiau ir mitu tikinčiųjų skaičius didėja

„Rūšiuoji pakuočių atliekas? O kam? Juk jos vis tiek pilamos į bendrą šiukšliavežį, kur susimaišo su mišriomis komunalinėmis atliekomis“ deja, vis dar tenka girdėti panašius pasisakymus.

Šalies gyventojų apklausa, kurią šiais metais Aplinkos ministerijos užsakymu atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „RAIT“, parodė, kad visas pakuočių atliekas rūšiuoja beveik pusė šalies gyventojų, t. y.  42 proc. (2016 m. – 43 proc.), dalį atliekų rūšiuoja 40 proc. gyventojų (2016 m. – 38 proc.). Šie skaičiai rodo, kad gyventojai vis atsakingiau tvarko susidarančias atliekas. Tačiau, nepaisant vykdomų aplinkosauginių iniciatyvų, gausybės informacijos apie atliekų rūšiavimą, vis dar egzistuoja įvairių mitų apie rūšiavimą. Vienas iš jų – kad visos išrūšiuotos atliekos pilamos į vieną talpą automobilyje ir taip yra sumaišomos su mišriomis komunalinėmis atliekomis.

Studijų rėmimo programos remiamų specialistų sąrašas (2017-08-24, T-246)

Kelmės rajono savivaldybės taryba 2017 m. rugpjūčio 24 d. sprendimu Nr. T-246 patvirtino Kelmės rajono savivaldybės studijų rėmimo programos remiamų specialistų sąrašą.

Aplinkosaugininkų dėmesys – nelegaliai ardantiems automobilius

Šalies regionų aplinkos apsaugos departamentų (RAAD) specialistai pradėjo vykdyti akciją „Garažiukas“. Nuo spalio 3 d. iki lapkričio 4 d. vyksiančios akcijos metu pareigūnai tikrins mažus autotransporto techninę priežiūrą, ardymą ar panašią veiklą vykdančius subjektus siekdami įvertinti, ar veikla vykdoma nepažeidžiant aplinkosauginių reikalavimų.

Dėl 2017–2018 metų šildymo sezono pradžios
Kelmės rajono Bendruomeniniai šeimos namai kviečia įsitraukti į vykdomas veiklas
Prasideda naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ kartu su regioniniu atliekų tvarkymo centru organizuojamas aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau šeštus metus kviečia gyventojus saugoti savo aplinką. Šiuo projektu siekiama, kad elektronikos, nešiojamų baterijų, autoservisų atliekos nebūtų šalinamos su kitomis atliekomis, kad mažėtų aplinkos tarša ir kt.

Informacija dėl paramos maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo

UAB Kelmės vietinis ūkis skelbia turto pardavimo aukcioną

UAB Kelmės vietinis ūkis skelbia nereikalingo turto pardavimo viešąjį aukcioną, kuris vyks 2017 m. spalio 3 d. 10.00val., adresu Vytauto Didžiojo g. 81, Kelmė, 6 kabinete.

LR Vyriausybės narių gyventojų priėmimo Vyriausybės priimamajame (Gedimino pr. 11, Vilnius) 2017 m. spalio–gruodžio mėn. grafikas
Gauta sezoninio gripo vakcina

Nacionalinio  visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyrius informuoja, kad valstybės lėšomis įsigyta 2017-2018 m. sezoninio gripo vakcina „Influvac“, skirta rizikos grupių skiepijimui, jau pristatyta į Kelmės rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

Šiaulių regione vyks karių savanorių pratybos

Rugsėjo 22-24 d. Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių ir Telšių rajonuose vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) organizuojamos pratybos „Tvirtas skydas 6“. Pagrindinis pratybų tikslas treniruoti ir įvertinti KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės ir kitų KASP padalinių gebėjimą planuoti ir vykdyti gynybines operacijas jiems paskirtuose atsakomybės rajonuose. Mokymuose taip pat dalyvaus kariai iš Lietuvoje dislokuotos Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento, taip pat pareigūnai iš Viešojo saugumo ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybų prie Vidaus reikalų ministerijos. Vienu metu regione treniruosis apie 600 karių.

Informacija gyventojams dėl būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų

2017 m. birželio 1 d. panaikintas lengvatinis 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio tarifas šilumos energijai, įsigaliojo Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama sumažinti būsto šildymo išlaidų finansinę naštą socialiai pažeidžiamiems asmenims ir užtikrinti socialinę paramą tiems, kuriems labiausiai jos reikia.

Dviračių transporto priemonių vairuotojų atmintinė
Pasikeitė vaikų priėmimo į Kelmės rajono savivaldybės lopšelius-darželius tvarka

Kelmės rajono savivaldybės taryba 2017 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. T-139 „Vaikų priėmimo į Kelmės rajono savivaldybės lopšelius-darželius tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtino naują Vaikų priėmimo į Kelmės rajono savivaldybės vaikų lopšelius-darželius tvarkos aprašą.

Nuo 2017 m. birželio 1 d. pradeda veikti Priėmimo į vaikų lopšelius-darželius elektroninė sistema. Sistemos adresas https://darzeliai.nevda.lt/ (toliau – Sistema). Sistema pasiekiama mūsų svetainės viršutinio meniu skiltyse „SAVIVALDA“ ir „ŠVIETIMAS“ -> Nuorodos

Dėl rangos darbų be projektavimo pirkimų per elektroninį įrankį „Elektroninių pirkimų centras“

Viešoji įstaiga Centrinė perkančioji organizacija informuoja: siekiant užtikrinti, kad daugiabučių namų bendrijos ir kiti subjektai, kuriems netaikomas Viešųjų pirkimų įstatymas, iki 2017 m. gruodžio 31 d. užbaigtų įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektus.

Detalesnę informaciją skaitykite šiame rašte.

Triukšmo šaltinių planinių patikrinimų taisyklės

Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius 2017-04-28 patvirtino triukšmo šaltinių planinių patikrinimų taisykles:

Dėl triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai, planinių patikrinimų taisyklių patvirtinimo

 

Dėl išmokų gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui

Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad 2017 m. balandžio 4 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 102 straipsnio pakeitimo įstatymas Nr. XIII-237, kuriuo nustatytas teisinis pagrindas skirti ir mokėti išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui nuo 2017 m. sausio 1 d. ir už tuos vaikus, kurie gimė iki 2017 m. sausio 1 d. ir jiems dar nėra sukakę 2 metai.

Skelbimas apie siūlymą pripažinti statinius, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), bešeimininkiais

Kelmės rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pripažinimo bešeimininkiais  ir jų perdavimo valstybės ar savivaldybės nuosavybėn, tarp jų:

Savivaldybės nekilnojamojo turto viešo aukcionai
Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ pradeda teikti nemokamas psichologines konsultacijas

Migracijos informacijos centras (MIC)  „Renkuosi Lietuvą“ pradeda teikti nemokamas psichologines konsultacijas grįžtantiems ar grįžusiems gyventi į Lietuvą emigrantams

Tęsiama akcijos „Kūrenkime saugiai“ prevencinė veikla rajone
INFORMUOJAME, KAD PARENGTI KELMĖS RAJONO ŠILUMOS ŪKIO SPECIALIOJO PLANO KEITIMO SPRENDINIAI
Socialinio draudimo pokyčiai nuo 2017 m. sausio 1 d.

 

Pratęsiamas animacinių vaizdo klipų konkursas „Prie vandens esu saugus“
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus įsakymas
Konkurso nuostatai

 

Valdų atnaujinimas
Patvirtintos Kelmės rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės

Kelmės rajono savivaldybės taryba 2016 m. lapkričio 24 d. sprendimu Nr. T-361(E) patvirtino Kelmės rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles.

ePagalba – pagalbos mygtuko paslauga gyventojų saugumui

Paslauga, užtikrinanti 24val./parą pagalbą asmenims sveikatos sutrikimų, užpuolimų ar nelaimių atvejais.

Globėjai raginami kreiptis į teismą dėl neveiksniais pripažintų asmenų būklės peržiūrėjimo

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso pakeitimų įstatymai, kuriais buvo reformuotas veiksnumo instituto teisinis reglamentavimas – pakeista asmens veiksnumo ribojimo samprata ir akcentuojama, kad asmens veiksnumo ribojimas yra kraštutinė priemonė, o siekiamybė yra veiksnumo išlaikymas, sudarant asmeniui sąlygas gauti reikiamą pagalbą savo teisėms įgyvendinti.

Būkite stiprūs! Kovokite už savo teisę gyventi be smurto!

Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: