Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Virginija Čerkauskienė
Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė, 116 kab.
Tel. (8 427) 69 052
Faks. (8 427) 69 052
El. paštas virginija.cerkauskiene@kelme.lt
Darbo laikas:
pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–12.00 val., 12.45–17.00 val.,
penktadieniais 8.00–12.00 val., 12.45–16.45 val.
ŠEIMOMS, AUGINANČIOMS VAIKUS, TEIKIAMŲ PASLAUGŲ ŽEMĖLAPIS |
Koordinuotos pagalbos gavėjai – vaikai nuo gimimo iki 18 metų ir asmenys iki 21 metų, turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, bei jų tėvai (globėjai, rūpintojai).
Kokioms šeimų grupėms teikiama koordinuota pagalba?
Koordinuotos pagalbos vaikui ir jo šeimai skyrimo kriterijai:
vaikui ir jo tėvams (globėjams, rūpintojams) pavienės atskirai teiktos ar teikiamos švietimo pagalbos, socialinės ar sveikatos priežiūros paslaugos yra neveiksmingos, neefektyvios ir neužtikrina vaiko gerovės.
Koordinuotai teikiamų paslaugų skyrimo ir teikimo klausimai svarstomi, kai:
Pradedama vykdyti ankstyvosios intervencijos programa
Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Visuomenes sveikatos biuras) kartu su Kelmės rajono pedagogine psichologine tarnyba (toliau – Pedagogine psichologine tarnyba) pradeda vykdyti ankstyvosios intervencijos programą, skirtą asmenims, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas.
Programa taikoma rizikingos elgsenos nepilnamečiams asmenims nuo 14 metų, kurie vartoja psichoaktyvias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra priklausomi.
Asmuo gali savanoriškai kreiptis dėl dalyvavimo programoje, arba gali būti įpareigotas dalyvauti programoje.
Nepilnamečius dalyvauti programoje gali įpareigoti:
Programą sudaro: pradinis pokalbis su psichologu, kuriame dalyvauja vaiko tėvai, 8 val. praktikiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis.
Programa bus vedama, kai susidarys 6-12 asmenų grupė.
Registracija į programą vyksta siunčiant prašymą elektroniniu paštu : info@kelmesppt.lt
Jei asmuo nepilnametis, prašymą rašo tėvai ar globėjai (rūpintojai).
Prašyme nurodoma: dalyvio vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas ar kita kontaktinė informacija.
Telefonas pasiteiravimui: (8-427) 61184
VAIKO MINIMALIOS IR VIDUTINĖS PRIEŽIŪROS PRIEMONĖS
Vaiko minimalios priežiūros priemonė – vaikui teikiama švietimo pagalba, socialinės, sveikatos priežiūros ir kitos paslaugos, kuriomis siekiama teigiamų jo elgesio pokyčių. Ši priemonė skiriama nuolatinės gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros priemonės skyrimo pagrindai:
Vaikui gali būti skiriamos šios minimalios priežiūros priemonės:
Pagalbą vaikui ir (ar) jo atstovai teikiantys specialistai – psichologo, socialinio pedagogo, specialiojo pedagogo, socialinio darbuotojo, sveikatos priežiūros specialisto ar kitą reikalingą kvalifikaciją turintis asmuo, teikiantis pagalbą vaikui ir (ar) vaiko atstovams pagal įstatymą.
Vaiko vidutinės priežiūros priemonė – priemonė, kurią vykdant vaikas yra ugdomas, prižiūrimas, jam teikiama švietimo pagalba, socialinės, sveikatos priežiūros ir kitos paslaugos vaikų socializacijos centre. Ši priemonė gali būti skiriama ne jaunesniam kaip 14 metų vaikui. Vaiko vidutinės priežiūros priemonę skiria teismas.
Vaikų socializacijos centras – prie bendrojo ugdymo mokyklų priskiriama valstybinė specializuota įstaiga, vykdanti vidutines priežiūros priemones.
Vaikui vidutinės priežiūros priemonė gali būti skiriama vaikui:
Vaikui minimalios ar vidutinės priežiūros priemonės skiriamos ne ilgiau, iki vaikui sukaks 18 metų.
Dėl vaiko minimalios ar vidutinės priežiūros priemonės skyrimo turi teisę kreiptis vaiko atstovai pagal įstatymą, teritorinė policijos įstaiga, mokykla, savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, seniūnija, prokuroras ir teismas (dėl vaikų nuo 16 iki 18 metų padarytų administracinių nusižengimų).
VAIKO GLOBA (RŪPYBA)
Globa (rūpyba) – likusio be tėvų globos vaiko, įstatymų nustatyta tvarka patikėto fiziniam arba juridiniam asmeniui, priežiūra, auklėjimas ir ugdymas, kitų jam tinkamų sąlygų dvasiškai ir fiziškai augti sudarymas ir palaikymas, jo asmeninių, turtinių teisių bei teisėtų interesų gynimas ir atstovavimas jiems.
Lietuvoje yra šios vaikų globos rūšys – laikinoji globa, nuolatinė globa:
laikinoji globa – laikinai be tėvų globos likusio vaiko priežiūra, auklėjimas šeimoje, šeimynoje ar institucijoje, atstovavimas jo teisėms ir teisėtiems interesams bei jų gynimas mokymo, gydymo, teisėsaugos ir kitose įstaigose. Laikinosios globos tikslas – grąžinti vaiką į biologinę šeimą. Laikinoji globa nustatoma savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu;
nuolatinė globa – nustatoma be tėvų globos likusiems vaikams, kurie esamomis sąlygomis negali grįžti į savo biologinę šeimą, ir jų priežiūra, auklėjimas, atstovavimas teisėms bei teisėtiems interesams ir jų gynimas pavedamas kitai šeimai, šeimynai ar vaikų globos institucijai. Nuolatinė globa nustatoma teismo nutartimi.
Globėjas – asmuo, kuriam yra paskirta vaiko laikinoji ar nuolatinė globa.
Globėjo pareigos. Vaiko globėjas (rūpintojas) privalo:
Kas gali tapti globėjais? Vaiko globėju gali tapti asmuo, sulaukęs 21 metų amžiaus. Pageidaujantis vaiką globoti jo artimas giminaitis globėju gali tapti sulaukęs 18 metų.
Kas negali būti skiriamas globėju?
1. Neturintis dvidešimt vienerių metų asmuo, išskyrus atvejus, kai globoti pageidauja artimasis giminaitis;
2. asmuo, pripažintas neveiksniu šioje srityje arba ribotai veiksniu šioje srityje;
3. asmuo, nuo kurio yra atskirtas vaikas;
4. asmuo, kuriam yra ar buvo apribota tėvų valdžia;
5. jeigu anksčiau jo, kaip vaiko globėjo (rūpintojo), įgaliojimai buvo nutraukti šio kodekso 3.246 straipsnio 3 dalyje nustatytais pagrindais;
6. asmuo, nuteistas už tyčinį nusikaltimą žmoniškumui, žmogaus gyvybei, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, visuomenės saugumui, dorovei, nusikaltimą, pavojingą žmogaus gyvybei ir sveikatai, sunkų sveikatos sutrikdymą, taip pat nusikaltimą, susijusį su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis, nuodingosiomis ar stipriai veikiančiomis medžiagomis, neatsižvelgiant į tai, ar teistumas yra išnykęs, ar panaikintas įstatymų nustatyta tvarka. Dėl asmens, nuteisto už kitas nusikalstamas veikas, teisės būti vaiko globėju (rūpintoju) sprendžiama, įvertinus padarytos nusikalstamos (nusikalstamų) veikos (veikų) pobūdį ir pavojingumą bei atsižvelgus į vaiko interesus;
7. asmuo, sulaukęs šešiasdešimt penkerių metų arba vyresnis, išskyrus artimąjį giminaitį, jei jis nori laikinai globoti jaunesnį kaip dešimties metų vaiką;
8. asmuo, turintis psichikos ir elgesio sutrikimą ar sergantis kitomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina Vyriausybė ar jos įgaliota institucija;
9. asmuo, su kuriuo dėl netinkamo sutarties vykdymo buvo nutraukta tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis, sudaryta su globos centru.
Asmenų, norinčių tapti vaikų globėjais, vertinimą organizuoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgaliotas teritorinis skyrius, mokymus organizuoja Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
GIMK mokymai:
1. privalomi kiekvienam fiziniam asmeniui, norinčiam tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu ar budinčiu globotoju, dėl kurio teigiamo pradinio įvertinimo priimtas Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimas, ir jo sutuoktiniui ar bendrai gyvenančiam neįregistravus santuokos asmeniui, išskyrus vaiko artimuosius giminaičius;
2. rekomenduojami vaiko artimiesiems giminaičiams, dėl kurių teigiamo pradinio įvertinimo priimtas Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimas, taip pat fizinio asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), sutuoktiniui ar bendrai gyvenančiam neįregistravus santuokos asmeniui.
Jei Jūs norite tapti globėjais, Jums reikia: užpildyti prašymą dėl pageidavimo tapti vaiko globėju (rūpintoju) Kelmės rajono savivaldybės administracijoje atvykus pas tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių, Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmėje, arba savo gyvenamosios vietos seniūnijoje. Pirminę informaciją apie vaikų globą ir atrankos procesą gausite tel. 8 427 69 069.
Su prašymu pateikiami šie dokumentai:
Kiek laiko tęsiasi globa? Globa trunka iki vaiko pilnametystės, santuokos, emancipacijos, jei vaikas nėra grąžinimas į biologinę šeimą arba įvaikinamas.
Globėjas gali būti atleistas nuo pareigų, jeigu jis negali tinkamai atlikti pareigų dėl savo ar artimųjų giminaičių ligos, savo turtinės padėties pablogėjimo ar dėl kitų svarbių priežasčių.
Globėjas gali būti nušalintas nuo pareigų, jei jis netinkamai atlieka pareigas, neužtikrina vaiko teisių ir interesų apsaugos, naudojasi savo teisėmis savanaudiškais tikslais.
Vaiko globos nustatymo ir priežiūros procedūras reglamentuoja Vaiko globos organizavimo nuostatai.
Laikinoji priežiūra tėvų (globėjų) prašymu
Kelmės rajono savivaldybės administracija primena: laikinai iš šalies išvykstantys tėvai privalo susitvarkyti laikinosios vaiko priežiūros dokumentus, kad prižiūrintis žmogus galėtų pasirūpinti vaiko interesais.
Vaiko tėvai (globėjai), ne ilgiau kaip 6 mėnesiams palikdami savo vaiką prižiūrėti pasirinktam fiziniam asmeniui, prieš 10 dienų iki išvykimo rajono savivaldybei privalo pateikti dokumentus, pagrindžiančius priežastį, kodėl vaikui reikės laikinos priežiūros.
Dokumentai, reikalingi pateikti rajono savivaldybės administracijai dėl laikinosios priežiūros nustatymo tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymu, yra tokie:
Gavus reikalingus dokumentus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatoma vaiko laikinoji priežiūra, paskiriamas nepilnametį prižiūrintis asmuo.
Prašymus ir dokumentus priima Kelmės rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė (116 kab., Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė) pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8 iki 17 val., penktadienį nuo 8.00 iki 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00–12.45 val.).
Informaciją teikia tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Virginija Čerkauskienė tel. (8 427) 69 069, 8 659 92 521, el. p. virginija.cerkauskiene@kelme.lt
Skaičiuojama nuo:
2013-09-04
Iš viso apsilankė:
6291567
Šiandien apsilankė:
3574
Dabar naršo:
44
|
![]() |
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija, Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras Tel. / faks. (8 427) 69052, el. paštas info@kelme.lt E. pristatymo dėžutė 188768730 |
© Visos teisės saugomos Kelmės rajono svivaldybės. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. |