Spausdinti puslapio vidurį
Biudžetinė įstaiga Kelmės rajono savivaldybės administracija,
Vytauto Didžiojo g. 58, 86143 Kelmė
Įstaigos kodas 188768730, Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 69052,
el. paštas info@kelme.lt
E. pristatymo dėžutė 188768730
Koordinuota pagalba

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Virginija Čerkauskienė

Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė, 116 kab.
Tel. (8 427) 69 052
Faks. (8 427) 69 052
El. paštas virginija.cerkauskiene@kelme.lt   

Darbo laikas:
pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–12.00 val., 12.45–17.00 val.,
penktadieniais 8.00–12.00 val., 12.45–16.45 val.


ŠEIMOMS, AUGINANČIOMS VAIKUS,
TEIKIAMŲ PASLAUGŲ ŽEMĖLAPISKoordinuotos pagalbos gavėjai – vaikai nuo gimimo iki 18 metų ir asmenys iki 21 metų, turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, bei jų tėvai (globėjai, rūpintojai).

 Kokioms šeimų grupėms teikiama koordinuota pagalba?

 • socialinės rizikos šeimoms;
 • socialinę atskirtį patiriančioms šeimos (skurdas, negalia, psichikos ligos);
 • šeimoms, patekusioms į krizę (tėvų nedarbas, skyrybos, žalingi įpročiai, šeimos narių netektys);
 • šeimoms, kurios augina vaikus, turinčius specialiųjų poreikių, tarp jų - vaikus su elgesio, emocijų ir kitais raidos sutrikimais.

Koordinuotos pagalbos vaikui ir jo šeimai skyrimo kriterijai:

 • vaikui ir jo tėvams (globėjams, rūpintojams) pavienės atskirai teiktos ar teikiamos švietimo pagalbos, socialinės ar sveikatos priežiūros paslaugos yra neveiksmingos, neefektyvios ir neužtikrina vaiko gerovės;
 • vaikui ir jo tėvams (globėjams, rūpintojams) reikia ne mažiau kaip 2 skirtingų sričių (sektorių) specialistų pagalbos;
 • vaikas nelanko jokios ugdymo įstaigos ir negauna jokios jo poreikius tenkinančios pagalbos;
 • galimai yra pažeistos vaiko teisės (į mokslą, sveikatą, maistą, pastogę);
 • vaikui nustatytas privalomas ikimokyklinis ir (ar) priešmokyklinis ugdymas;
 • vaikui ar bent vienam iš tėvų (globėjų, rūpintojų) nustatytas neįgalumas.

Koordinuotai teikiamų paslaugų skyrimo ir teikimo klausimai svarstomi, kai:

 • gautas vaiko tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymas kartu su pavienes švietimo pagalbos, socialines ar sveikatos priežiūros paslaugas teikusios ar teikiančios institucijos, įstaigos ar organizacijos siūlymu dėl koordinuotai teikiamų paslaugų skyrimo;
 • su prašymu kreipiasi institucijos, įstaigos, organizacijos, teikusios ar teikiančios pavienes švietimo pagalbos, sveikatos priežiūros, socialines ar viešosios tvarkos užtikrinimo paslaugas, nustačiusios, kad jų teiktų ar teikiamų paslaugų vaikui ir jo tėvams (globėjams, rūpintojams) nepakanka;
 • gautas minimalios priežiūros priemonės vykdytojo (-ų) ir kitų vaikui teikiančių švietimo, socialines ar sveikatos priežiūros paslaugas specialistų pranešimas, kad vaikui taikoma (-os) minimalios priežiūros priemonė (-ės) yra neveiksminga (-os);
 • priimamas sprendimas vaikui skirti vidutinės priežiūros priemonę. Tokiu atveju svarstomas tik vaiko tėvams (globėjams, rūpintojams) koordinuotai teikiamų paslaugų poreikis.
 • gauta Vaikų socializacijos centro informacija apie Vaiko vidutinės priežiūros priemonės vykdymo pabaigą (tokiu atveju koordinuotai teikiamos paslaugos gali būti teikiamos vaikui ir jo tėvams (globėjams, rūpintojams).

Prašymo koordinuotai pagalbai gauti FORMAPradedama vykdyti ankstyvosios intervencijos programa

Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Visuomenes sveikatos biuras) kartu su Kelmės rajono pedagogine psichologine tarnyba (toliau – Pedagogine psichologine tarnyba) pradeda vykdyti ankstyvosios intervencijos programą, skirtą asmenims, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas.

Programa taikoma rizikingos elgsenos nepilnamečiams asmenims nuo 14 metų, kurie vartoja psichoaktyvias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra priklausomi.

Asmuo gali savanoriškai kreiptis dėl dalyvavimo programoje, arba gali būti įpareigotas dalyvauti programoje.

Nepilnamečius dalyvauti programoje gali įpareigoti:

 • teismas ar ne teismo tvarka administracinio nusižengimo bylą nagrinėjanti institucija (pareigūnas) už Administracinių nusižengimų kodekse numatytus administracinius nusižengimus;
 • Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius, kai Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos siūlymu asmeniui yra skirta vaiko minimalios priežiūros priemonė – dalyvavimas sporto, menų ar kitoje terapijoje, konkrečiose valstybės, savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių, organizacijų ir nevyriausybinių organizacijų vykdomose neformaliojo vaikų švietimo, elgesio keitimo, socialinio ugdymo, prevencijos programose, kuriomis siekiama teigiamai veikti vaiko elgesį.

Programą sudaro: pradinis pokalbis su psichologu, kuriame dalyvauja vaiko tėvai, 8 val. praktikiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis.

Programa bus vedama, kai susidarys 6-12 asmenų grupė.

Registracija į programą vyksta siunčiant prašymą elektroniniu paštu : info@kelmesppt.lt

Jei asmuo nepilnametis, prašymą rašo tėvai ar globėjai (rūpintojai).
Prašyme nurodoma: dalyvio vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas ar kita kontaktinė informacija.

Telefonas pasiteiravimui: (8-427) 61184

 

 

Atgal
Rajono meras
VACLOVAS ANDRULIS
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Rugpjūtis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: